לענות נכון על השאלות הקשות

היי לכולם!
וגם לך, [FIRST NAME GOES HERE], שבוע טוב!

שאלות ותשובות עם ולאד

בטח שמתם לב לביקורת הרבה שהופנתה כלפי וובפלואו בשנה האחרונה על היחס לקהילת המשתמשים הותיקים שלהם, על הפיצ’רים היחסית זניחים/מיותרים שיצאו, על מאמצי השיווק שמופנים בעיקר לאקוויזישן של יוזרים חדשים ועל תחושה כללית שהם העבירו את הפוקוס מאיתנו למחלקות שיווק של חברות גדולות.

השבוע נלסון אירח את ולאד (המנכ”ל) לסשן שאלות ותשובות לקראת סוף הרבעון השלישי של השנה.

נלסון לא חסך בשאלות והתחיל מהקשות ביותר, ונראה שוולאד הגיע מוכן וענה בכנות ובצורה ישירה.

הוא הסביר שהוא מבין את ההרגשה של הקהילה, ולקח אחריות על חוסר השקיפות שהייתה מנת חלקנו כבר תקופה. הוא הסביר שהם עובדים על הרבה דברים גדולים ומשמעותיים, שבשנה האחרונה קרו עדכונים מאוד רציניים לתשתיות של הפלטפורמה והוא מבין שחוסר התקשורת של החברה החוצה יצר תסכול רב.

העניין עם וובפלואו שזה התחיל ב-2014 בתור כלי סופר פשוט לבניית עמודי נחיתה. ועם הזמן והאימוץ - נוצרו פיצ’רים נוספים על אותה מערכת וצעד אחרי צעד הכלי החל לגדול ולהתפתח למפלצת שהוא היום.

הקושי עם השדרוג של הפלטפורמה הוא לא לשבור שום דבר למאות אלפי אתרים שכבר בנויים. לייצר חדשנות מבלי לפגוע בקיים זה אתגר טכנולוגי ענק, והם משקיעים מאמצים אדירים במעבר הזה ונראה שזה הולך לאפשר הרבה מרתקים:

מערכת ניהול תוכן יותר טובה,

אתרי מנויים (MEMBERSHIPS),

אפשרויות תשלום מגוונות,

כלים למפתחים ליצור תוספים,

לוגיקה מתקדמת,

אתרים במספר שפות עוד’

להיות Best in Class

אם נסתכל על זה רגע במבט מפוכח, וובפלואו יצרו את מערכת ה-UI שהיא באמת הכי טובה בעולם. מבחינת שליטה וגמישות - אפשר לבנות את האתרים הכי יפים בפלטפורמה. 

אבל כל תוספת שהיא מעבר ליופי היא מוצר בפני עצמו, למשל חנות היא מוצר בפני עצמו וזה לא משנה אם מדובר ב-וווקומרס על וורדפרס או על שופיפיי או איביי. מי שהעיסוק המרכזי שלו הוא מסחר אונליין יפנה לאחת הפלטפורמות המובילות.

לכן כל מוצר חדש שאנחנו מבקשים מוובפלואו לייצר עבורנו שהוא מעבר לשיפור של פונקציונליות קיימת - הוא ממש מוצר בפני עצמו, וההשוואה תהיה למוצרים הכי טובים בתחום שלו.

ברור לי שלייצר תחת וובפלואו את כל החלופות האלה היא יומרה גדולה, אבל אני אופטימי בגלל תשובה אחת טובה: ולאד אמר שהם הצליחו לייצר את ממשק ה-UI הכי טוב בתחום, ואת תכני הלמידה הכי טובים בכל עולם הטק. הם שמים לעצמם מטרה שגם מערכת ניהול התוכן תתפתח ותגדל להיות ברמה הזאת. אם שמים את היומרה הזאת בקונטקסט של שתי ההצלחות הקודמות - נראה שיש סיכוי שהחזון הזה עוד יתממש. וכל שלב בדרך אליו הוא רווח ישיר שלנו. לינק

מה עוד היה לנו?

טיפוגרפיה ונגישות בהתנגשות

אם אתם עוקבים אחרי הניוזלטר, אתם יודעים שאני מתעניין בנגישות שאני מאוד אוהב טיפוגרפיה. אם אני מוצא סיפור שמשלב את השניים אני מתחיל להתרגש באמת. טוויטער החליפו את הפונט של המערכת שלהם, במטרה לייצר ממשק יותר נגיש עם יותר קונטרסט ופחות עומס ויזואלי - מה שהם לא לקחו בחשבון זה שאין פתרון שמתאים לכולם. המאמר הבא מסקר הטעויות שקרו בתהליך, ומראה ממשק אחר שעשה את זה משמעותית יותר נכון.

אני אוהב דיונים כאלה כי הם מראים את עוצמת ההשפעה של הטיפוגרפיה על תחושות והתנהגויות של אנשים באמת ולא רק כהחלטה עיצובית.

שיימלס פלאג

השבוע לקוח פוטנציאלי שלא הייתי פנוי לפרוייקט שלו, סיפר לי שלמרות לא הייתי פנוי לעזור לו אישית, הסרטון שלי על מה זה וובפלואו עזר לו לשכנע את ה-CTO לבנות את האתר שלהם בפלטפורמה. זה היה משמח ומרגש, ולכן אני מנצל את הבמה להציע אותו גם לכם - אם יש התלבטות, תשלחו לCTO את הסרטון על מה זה, ולאיש שיווק על את הסרטון השני על SEO בוובפלואו.

גלאסמורפיזם 101

כל העיצוב השקוף זכוכית הזה - יש פה מאמר של בחור שטוען שהוא טבע את המונח (הרי לפני שנה עוד קראנו לזה נאו-מופריזם) ובו הוא מסביר את העקרונות ואפילו מצרף סרטון איך לייצר כזה בפיגמה. 
כמובן שידידינו טימותי ריקס דאג להקליט סרטון של איך מפתחים כזה בוופלואו.

הטרנד הבא שהוא לוקח עליו קרדיט הוא Aurora (ע”ש הזוהר הצפוני) - שזה מה שקורה כששמים אובייקטים עם טשטוש מאחורי אלמנט גלאסמורפיטי. הנה קצת על זה.

השראות

SHEIN גם בוובפלואו
נכון SHEIN? חנות הבגדים המוצלחת והזולה שמשתלטת על העולם ועל כל הזמן הפנוי של אשתי? אז הם השיקו איזה אתר נייס שחוגג עיצוב של צעירים. אה, כן זה בוובפלואו…


Remotion.io - אתר ישראלי שעשוי נייס, כתוב מעולה ונראה ממש משכנע, עושה חשק לעשות פרסום בלינקדיאן. בתחתית רשום שהסטודיו שפיתח את זה נקרא Verticalloop - וגם האתר שלהם נראה ממש נעים ומזמין. עם טאצ’ נשי מובהק. כל זה בוובפלואו, כן?

מי אלה הסטודיו הזה? אני רוצה להכיר אותם, אם יש לכם איך - תחברו בינינו!

מהם גרידים - אתר גלילה שמסביר
. נראה שוויצרי בטירוף ומונפש מעניין וכיפי.

------

על ההבדל בין זמן לתשומת לב, הבחנה מדוייקת מאת ג’יסון פריד

שיהיה לכם שבוע מוצלח,
עם הרבה פיצרים חדשים
ותהליכי עבודה יעילים!

שלכם,
מיכאל.

קיבלת את המייל הזה כי נרשמת לניוזלטר בעבר, או שנרשמת לאחד הטוטוריאלז שלי, למשל זה.
או שלמדת אצלי בקורס וובפלואו בעבר. אני משתדל לשלוח תוכן מעניין ובעל ערך ומקווה שזה מתאים גם לך.

רוצים להצטרף לרשימה ולא לפספס אף ניוזלטר בעתיד?