מהדורה מיוחדת מקפריסין

היי לכולם!
וגם לך [FIRST NAME GOES HERE] :)


איזה חם בקיץ הזה, הא?

אין לי מושג אם זה נכון, כי אני בקפריסין, בסמינר של ג'יוג'יטסו, מתאמן פעמיים ביום עם ג'י טי טורס, שהוא גם אלוף העולם וגם מורה ממש טוב ובכללי בחור זהב. אני לא יודע מה נכנס בי אבל הייתי חייב לשבת רגע ולארוז את כל הדברים המגניבים שנתקלתי בהם לאחרונה (בקשר לוובפלואוו והאינטרנט) ולשתף אותם איתכם

ונעבור לחדשות בהרחבה, עיקרן תחילה:

עיצוב מושקע שפוגע בהמרות

הפער הקבוע בין העיצוב לפונקציונליות הוא דיון מרתק תמיד, אבל הכללים של האינטרנט קשוחים והקשב של הגולשים קצר, לכן לא יעזור העיצוב הכי מרגש אם הוא לא עונה על השאלות הבסיסיות של הגולשים ממש מהר! 
השאלות הן: האם אני במקום הנכון, זה אתר עבורי? 
ו”מה ייצא לי מזה אם אני אמשיך לגלול פה?”

פייטון קלארק סמית עובר על כמה אתרים שמעוצבים מאוד יפה אבל מסתירים את התשובות לשאלות האלה עמוק בהמשך הגלילה.
ולכן הם מאבדים את ההזדמנות לספר לרוב גולשים על המוצרים המעולים שלהם. לינק


Truth bomb מהאינסטה

אני אוהב את ריץ' וובסטר כי הוא מדבר על למקד את הפוקוס סביב הדברים החשובים באמת, אלה שמזיזים את המחט עבור העסק ולא להתעסק בכל מיני דברים ש"צריך לעשות".

סליידר מקוסטם

אוהבים את splide.js ולא יודעים איך לגרום לו לעבוד? 
מישהו פה חשב עליכם ובנה בוובפלואו ספרייה של דוגמאות + הקוד להורדה, שיהיה לכם קל ונוח.

פונטים משוגעים במחירים נעימים

אם אתם אוהבים ניאו ברוטליזם אתם חייבים לעשות סיבוב שם: פונטים מופרכים, אופנתיים, שאוהבים להיות בגדול במחירים לכל כיס, וברישיון משולב, לפרינט וגם לווב באותו מחיר.


בדיחה ממש טובה על אתרים חדשים וישנים

למי אכפת מ-web3..0 החבר’ה פה יצרו כלי נו קוד שיעזור לכם לבנות ללא קוד אתרים מושלמים לאינטרנט של פעם.


Hey Honey!

קשה לומר למה האתר הזה תפס אותי אבל הוא נראה סופר נייס, סטודיו הולנדי. סופר פשוט, אינטראקציות חמודות, וזה נראה ממש עשיר יחסית, למרות שהכל בדף אחד. אה, וכנסו ללחוץ בתוך התפריט, זה גם כיף
 לינק

מה זה API ואיך זה עובד?

נכון אני תמיד אומר שחשוב ללמוד מה זה API ואיך זה עובד? כי זה הדרך היותר גמישה ומשוכללת לעשות CMS, להביא מידע ממקורות אחרים ובכללי זה יכול לתת לכם יכולות נינג’ה ביחס מאוד מהיר של עלות תועלת? אז הנה (עוד) הסבר נחמד:

Can I Devtools


אם אתם קצת מתעסקים באתרים, אתם בטוח משתמשים בDEVTOOLS של הכרום, מה שקורה כשלוחצים על INSPECT. אז מישהו פה רצה לזעוק על חוסר הצדק בכך שיש המון מידע על כלי הפיתוח הקיימים בכרום אבל משמעותית פחות על דפדפנים אחרים. אז הוא עשה משהו שדומה לCAN I USE, שזה גם כלי מגניב אתם נותנים לו פיצ’ר של CSS והוא אומר לכם איזה דפדפנים ומאיזה גרסאות תומכים בו.

Design tokens in Webflow

מישהי ניסתה להכניס DESIGN TOKENS לתוך וובפלואו, ברור שהמוצר לא תומך בדבר הזה באופן ישיר אבל עם קצת תושייה וכמה כלים היא הצליחה ליצור משהו די מגניב, לינק לשרשור טוויטר >>

רכיבים מוכנים מראש, לשימוש בין פרוייקטים

יש ארגונים שצריכים להשתמש באלמנטים מסויימים בין פרוייקטים שונים, 
למשל אותו תפריט במס’ אתרים, אותם רכיבי CTA או אותו פוטר.

אז בעבר שיתפתי איתכם את COPYFLOW שזה כלי שמאפשר להעתיק רכיבים מהאתר שלכם לתוך היוזר אצלם ולשמור אותם לשימוש חוזר לפרוייקטים הבאים. מה שהם עשו עכשיו זה מדריך שמסביר איך אתם יכולים לבנות ספריית קומפוננטות בעצמכם באתר שלכם, כולל הכפתור של העתק רכיב זה
קבוצת פייסבוק על שיפור מהירות אתרים

קבוצה שמוקדשת כולה לשיפור מהירות, כמו שנהוג אצלנו ב-וובפלואו ישראל, מבקשים עזרה ועונים: “תשלחו לינק לקיראה בלבד”, אצלם שולחים לינק לסקירה בגוגל pagespeed או כלי דומה. נראה שהם ממוקדים בוורדפרס בעיקר בינתיים, אבל השבוע תייגו אותי בקשר לשיפור מהירות בוובפלואו אז ככה נחשפתי. אני רואה שהרבה מהחברים שלי כבר שם, אז למקרה שאני לא האחרון, אתם מוזמנים להצטרף, ותגידו שאתם מוובפלואו ישראל :)

קיבלת את המייל הזה כי נרשמת לניוזלטר בעבר, או שנרשמת לאחד הטוטוריאלז שלי, למשל זה.​ או שלמדת אצלי בקורס וובפלואו בעבר. אני משתדל לשלוח תוכן מעניין ובעל ערך ומקווה שזה מתאים גם לך.

רוצים להצטרף לרשימה ולא לפספס אף ניוזלטר בעתיד?