ניוזלטר מס' 04 - מהפכת נו-קוד הלכה למעשה

היי לכולם!

בהסתכלות היסטורית, כל המצאה חדשה הייתה מורכבת לתפעול, דרשה משאבים רבים ומאמצים עילאיים של אנשים חכמים במיוחד בשביל לייצר ממנה איזושהי תועלת.

ככל שהשימוש בטכנולוגיה גובר, מוחות אחרים עובדים על לייעל, לפשט ולבסוף לייתר את המומחים הגדולים, בכך שהם הופכים את אותו גילוי למוצר מדף שכל אחד יכול להשתמש בו.

למשל הפקה מוזיקלית, שפעם דרשה אולפן מקצועי, טכנאי סאונד, אמרגנים, תקציבים, מפעלי ייצור תקליטים, חנויות פיזיות, שרשראות אספקה, שיווק, פרסום ועוד. היום אפשר להקליט אלבום שלם במחשב ולהעלות אותו לספוטיפיי, סאונדקלאוד וכו’ ולהגיע לתפוצה בינלאומית בעזרת אינסטה וטיקטוק.

הפופולריות העולה של מוצרי NO CODE מעידה על כך שפיתוח מוצרים דיגיטליים או במילים פשוטות "תכנות", הוא יעד חדש באותה מערכה עתיקה. אנשים חכמים הופכים טכנולוגיות קצה למוצרי מדף ואת השימוש בהם לדמוקרטי.

נכון שוובפלואו הוא כלי שמנגיש את הרשת למעצבים, אבל יש עוד הרבה עבודה, ויצא שהשבוע קרו כמה דברים שזה הנושא המשותף ביניהם, מכפילי כוח לעוצמה שכבר קיימת.

אבל לא רק, יש לנו גם אוסף להיטי ניינטיז, קורס גנוב בחינם, ומלחמת תרבות בניגריה!

מתחילים!

——

קורס JQUERY של טימותי ריקס


לא כולם יודעים אבל האינטראקציות של וובפלואו, מבוססות על ספריה בשם JQuery (ספרייה זה אוסף של פקודות, זה כמו תוסף לשפת התכנות). אז טים שלנו טוען שהממשק של וובפלואו מגביל אותו ושהספריה יותר משוכללת. ולא רק זה, הוא בנה כלי שמאפשר לנו לכתוב בלי קוד אינטראקציות עוד יותר משוכללות ממה שניתן בתוך וובפלואו. ועכשיו הוא משחרר קורס על איך להשתמש בזה, פרק אחר פרק ביוטיוב, חינם אין כסף.

קורס CMS מתקדם ב-AWWWWARDS

עוד לא הספקנו לסיים לראות את הקורס אינטראקציות משגעות של ג’וזף בארי שהזכרנו בשבוע שעבר וכבר אווארדז ממשיכים עם עוד קורס על מערכת ניהול התוכן של וובפלואו בהנחיית גרג רוג, אולי נתקלתם באתר שלו learnux.io.

אפשר לשלם עליו כסף כאן, או לצפות בו בחינם כאן.

אינפלואו - כלי ליצירת הצעות מחיר בקלות.

מכירים את זה שדיברתם עם לקוח ובגדול סגרתם, אבל בשביל שהרכש יעבירו מקדמה צריך לשלוח להם חשבונית עסקה? בסדר, ברור שאשפר לעשות את זה עם חשבונית ירוקה בדסקטופ אבל נגיד ואתם לא בבית - אז המובייל פחות טוב. אז החמודים פה יצרו כלי מגניב: ממלאים כמה פרטים, ובעזרת זאפייר המידע נשלח לקלאוד קונברט שמייצר PDF מוכן לשליחה ללקוח
מוצר בסיסי וקליל ממש, הם משחררים את זה בתור טמפלט שאפשר לשכפל, ואז לקסטם את המראה של זה. זה בבטא סגור

לוגיקה רצינית עם וובפלואו

כלי חדש ומגניב מאפשר לבנות פונקציונליות מורכבת על גבי הפרוייקט שלכם בוובפלואו.

במילים פשוטות, אפשר לבנות את האתר בוובפלואו, לחבר אותו לכלי הזה, ובכלי הזה לבנות את כל הפונקיונליות שרוצים: עגלה, לוגאין, דאשבורד, וואטאבר....

הנה מדריך ברור וממצה

יש הורים בקהל?

וונדי צ’יילד שמקליטה שירי ערש מלהיטי נייטיז, לאלבום שלה קוראים “כשלילדי הניינטיז יש ילדים” והוא מכיל את מיטב להיטי הפופ והפאנק רוק בגרסאות לאליביי. חוץ מזה היא גם מקליטה שירי ערש לפי הזמנה שאפשר לקנות באתר שלה. אז חוץ מזה שהאתר שלה בנוי בוופלואו, מי שבנה לה אותו, הוא אח שלה, מקנזי צ’יילד אהובנו.


מצילים את סימן המטבע של ניגריה

זוג מעצבים ניגריים עושים צדק לתו של הניירה (המטבע בניגריה). נמאס להם שאין התו של הכסף שלהם בתוף פונטים

הם פתחו אתר והבטיחו לתקן\להכניס את הגליף של של הניירה לתוך 100 פונטים אופן סורס (למשל גוגל פונטס). רק לבקש מהם בטופס.


מי רוצה להרים פרוייקט כזה לטיפול בשקל?
איך ייראה סימן של ש”ח בפופינס? ואיך באינטר?

https://thenairainfonts.com/

מיקרו טוטוריאל של וובפלואו

טוטוריאל על קליפינג של טקסט, זה לא פיצ’ר כלכך חדש אבל יצא השבוע. אז הנה 55 שניות על אפקט סופר טרנדי שגם שומר על הקריאות והנגישות.

אם התוכן של הניוזלטר היה לכם מעניין, תשלחו את הלינק הזה לחבר או חברה, שגם הם יהנו מזה.אם נתקלתם בידיעה מרעישה שפספסתי - תגיבו למייל הזה, וזה יגיע אליי.

שיהיה לנו שבוע רספונסיבי ומוצלח!

שלכם,

מיכאל

רוצים להצטרף לרשימה ולא לפספס אף ניוזלטר בעתיד?