איך הקריפטו משנה את העולם

היי לכולם!
וגם לך, [FIRST NAME GOES HERE],

ככל שצללתי לתוך מחילת הקריפטו, מצאתי בערך מיליון סוגים של מטבעות, פרוקולים, חלפנים, משפיענים, הונאות, ובדיחות שיצאו משליטה.

שזה אומר שנתקלתי בערך במיליון אתרים, של גופים שטוענים לייצר מהפכה ומאיצים בנו להשקיע בהם כי אוטוטו המטבע שלהם ממריא לירח.

אז אני בעודי מתמכר לזה, ומקבל כאב ראש של החיים - כי לא ידעתי שום דבר על פיננסים לפני שהכרתי את הבלוקצ'יינז - שאלה אחת נותרה פתוחה: מכל הבערך מיליון אתרים שפגשתי - למה אף אתר לא בנוי בוובפלואו?

אני עובר על איתריום, סולנה, קרדאנו, פולקהדוט, אוואלאנצ', פנטום, ת'ורצ'יין, לינק, פוליגון, טרה, סושי, שיבא, סושי, יוני, פנקייק, דוג' ועוד - ומשום מה אף אחד מהם לא בנוי בכלי שאני הכי אוהב.

עם לב שבור ותחושת עלבון הסתובבתי כך כמה שבועות, מובס ומתוסכל מ-2 סיבות, הסיבה השנייה היא שאם הייתי נכנס לתחום בתחילת השנה - הייתי היום מולטי מיליארדר כי כל המטבעות עלו במאות ואלפי אחוזים בזמן שאני רק שחקתי.

החלטתי שאם אני רוצה למצוא את החברות שבונות את הטכנולויות של המחר אני לא יכול לחפש אצל משפיענים ביוטיוב כי זה כבר מאוחר מדי. אני חייב ללכת למקור - מה המקור? קרנות שהשקיעו בפרוייקטים של קריפטו. בואו נעבור על הפורטפוליו שלהם ונראה איפה הם שמים את הכסף והאמון שלהם.

והנה הקתרזיס:

אתה נכנס לעמוד פורטפוליו באתר של אחד ה-VC, ומתחיל לפתוח את כל האתרים שהם מושקעים בהם שלהם. בום! מבין הפרוייקטים החדשים יותר, יש מלאאא אתרים שנבנו בוובפלואו! והם יפים ומהירים וכיפיים כמו שאני אוהב, תענוג לעיניים!

בגל הקודם של הקריפטו ב-2017 אף אחד עוד לא ידע על וובפלואו, אז השימוש לא היה נפוץ כלכך. עם האימוץ של וובפלואו כפתרון מיינסטרים לפיתוח אתרים מרקטיאליים, טרנד שעולה מאוד בשנתיים האחרונות, אנחנו נראה עוד ועוד אתרים גדולים שנבנו בפלטפורמה, וזה כמובן מחלחל גם לתחום הקריפטו.

אני שמח שנכנסתי מספיק מוקדם לוובפלואו,
ומקווה שלא מאוחר מדי לקריפטו,
אם תראו אותי יושב בתוך למבורגיני, תדעו שהצלחתי


בינתיים - בואו נשטוף את העיניים באתרים מהממים מעולמות הקריפטו שבנויים בוובפלואו

https://www.nansen.ai/

https://www.olympusdao.finance/

https://www.futureswap.com/

https://www.kava.io/

https://www.aleo.org/

https://multis.co/

https://www.optimism.io/

https://www.liquity.org/

https://www.point.app/

https://sirenmarkets.com/

https://scrypt.webflow.io/

NFT FONT

אם כבר בקריפטו עסקינן, בטח יצא לכם כבר להרים גבה על הנסיקה המשוגעת של עולם ה-NFT, ולשאול מה כל כך מיוחד בתמונות האלה שהן שוות כלכך הרבה איתריום? אז אני לא אגיד כלום על היישום של זה בעולם האומנות, כי גם אני לא מבין איך קריפטו פאנק או קוף משועמם עולים כ”כ הרבה כסף…


אבל הנה תרחיש שימוש לגיטימי לחלוטין: רישיון פונט שהוא NFT!
אם קניתי רישיון לפונט אני יכול למכור אותו, או להשכיר אותו(!) למעצב אחר לתקופת זמן, היוצר יכול לתכנת עמלה על כל מכירה/השכרה עתידית ועוד אינספור אפשרויות מעניינות ומודלים עסקיים שמתאפשרים כשהרישיון הוא חוזה חכם שחי לנצח על הבלוקצ’יין.

- לא ייעוץ השקעות :)

וובפלואו למיליון

אם כבר כסף, יש פה בחור מעניין שמתאר את הדרך שלו מסטודנט שבנה אתרים כחלטורה, עד שהקים סטודיו שמבוסס על וובפלואו, ועד התכניות שלו ל-2022 להגדיל את המחזור למיליון דולר. ספויילר: זה כולל SEO, קורסים מוקלטים ולהעלות מחירים.

הכנס השנתי של וובפלואו

https://webflow.com/nocodeconf


יש תחושה של שקט רועש, ושלא רק וובפלואו הולכים להכריז על חידושים מדליקים בכנס הנוקוד, שיתקיים השבוע. אלא כל החמודים הפעילים בתחום. הנה אוסף של ציוצים ותגובות.
מעניין איך טמותי ריקס יפתיע אותנו…

תוספי JS קטנים ועוצמתיים - הרשימה

אנדרו בס צודק, ג’אווהסקריפט באמת מאפשר למקסם את הפוטציאל של וובפלואו, ונותן פונקציונליות יותר מגוונת ממה שקיים בתוך הפלטפורמה.

לגרום לכל הלינקים לרשת את הצבע טקסט של הבודי? למנוע מהדף להגלל כשהתפריט נפתח? לאפס את הריווחים המיותרים שמגיעים עם הכותרות? ועוד מלא האקים קטנים שנותנים לנו מקום אינסופי לקסטומיזציה - יש בשרשור לינקים ל- 5 אוספים של קטעי קוד, את חלקם כבר שיתפתי בניוזלטר בעבר. לגזור ולשמור!

עוגיות ופרטיות


עוגיות - טעים,
פרטיות - חשוב,
GDPR - 🤮.
פינסוויט מחדשים את התוסף שלהם שכולל את כל מה שתרצו (לעצב את התפריט של הקוקיז בוובפלואו) ואת כל מה שהמחלקה המשפטית צריכה (קומפלייאנס לתנאים הכי מחמירים).

ממתק אחרון למייל הזה - דוסטוייבסקי!

חווית גלילה מרגשת ומרתקת על אחד היוצרים החשובים של בלה בלה בלה... ושההשפעה של על תרבות הבלה בלה בלה מורגשת עד בלהההההה.
זה זז ממש נעים וטיפוגרפיה סבבה וכיף בעין וזה בוובפלואו.

נ.ב.
כשיש סיפור (סטורי) שמתפרס על פני גלילה ארוכה (scroll) של עמוד באינטרנט - קוראים לזה סקרוליטלינג - Scrollytelling

--------------------

זה הכל להפעם, אני אשמח לשמוע מה אתם אוהבים ומה עוד מעניין אתכם, וגם בכללי מה אתם חושבים על הניוזלטר. בואו נעשה שהמערכת יחסים הזאת תהיה מבוססת על תקשורת דו כיוונית בריאה ואמפתית.

שלכם,
מיכאל

קיבלת את המייל הזה כי נרשמת לניוזלטר בעבר, או שנרשמת לאחד הטוטוריאלז שלי, למשל זה.​ או שלמדת אצלי בקורס וובפלואו בעבר. אני משתדל לשלוח תוכן מעניין ובעל ערך ומקווה שזה מתאים גם לך.

רוצים להצטרף לרשימה ולא לפספס אף ניוזלטר בעתיד?