פרקים חדשיםדברים להורדהדברים כתוביםדברים בתשלוםאודות וצור קשר

דיבור עצמאי

אחת התנועות החשובות שאנחנו לא מקדישים להן מספיק תשומת לב היא התנועת הנו-קוד זאת שמאפשרת לאנשים ללא רקע בתכנות לבנות מוצרים דיגיטליים די משוכללים בשבריר מהזמן הדרוש בשיטות המסורתיות.
01:07:28

פרק 039 - החטא הקדמון של כלי העיצוב

לשמיעה באפליקציה האהובה עליך
00:00 00:00

הערות על הפרק

אחת התנועות החשובות שאנחנו לא מקדישים להן מספיק תשומת לב היא התנועת ה NO CODE, זאת שמאפשרת לאנשים ללא רקע בתכנות לבנות מוצרים דיגיטליים די משוכללים בשבריר מהזמן הדרוש בשיטות המסורתיות.

נפגשתי עם עדן וידאל, הפאונדר של הכלי RELATE לדבר על המהפכה הזאת והדברים שיהיו לו לומר הפילו לי את הלסת כמה פעמים במהלך השיחה. לשאלה של האם מעצבים צריכים לתכנת הוא עונה במהופך, האם מתכנתים צריכם לעצב?

בפרק עדן מציג שני צירי התפתחות היסטוריים: אחד של התפתחות הדסקטופ פבלישינג, מה שנתן לכולנו את הכוח לנהל מחלקה גרפית של בית דפוס מהמחשב האישי (זה לא תמיד היה ככה ורוב הדברים שאנחנו עושים בקלות דרשו עבודה אינטנסיבית של מס’ בעלי מקצוע)

והציר השני הוא התפתחות שפות תכנות שונות, החל משפת מכונה, הבנויה בקוד בינארי של אפס ואחד, ועד לפריימוורקים הכי משוכללים של ג’אווהסקריפט. לטענותו לשים ממשק מעל שפת תכנות היא רמה מאוד גבוהה של בשלות, ולכן מה שאנחנו רואים שוובפלואו עושה ל-HTML ומה שפריימר מנסים לעשות ל-REACT ועוד אוסף גדול של כלים שנמצאים בשלבים שונים של פיתוח, הוא מהפכה אמיתית, והולכים לשנות מהיסוד את האופן שבו אנחנו עובדים.

זה פרק קצת מתקדם על נושאים מהעתיד, אני מקווה שעשיתי עבודה טובה בלבקש מעדן לבאר את כל התוכן, ושזה יהיה מועיל לשמוע,

Relate - https://relate.appהאזנה נעימה!


בואו לקבוצה של דיבר עצמאי בפייסבוק, אנחנו פה:
דיבור עצמאי - כאן מעצבים מדברים על עסקים
https://www.facebook.com/groups/679741392410051/

תמלול הפרק

פרקים נוספים: